Menu

Застереження при замовленні послуг медичного туризму

(підготовлено за матеріалами Ізраїльської асоціації медичного туризму та з врахуванням досвіду експертів Медико-Правової Експертної Мережі)

 

Ухваливши рішення лікуватись закордоном, швидше за все, вам знадобляться послуги агентів закордонних клінік та/або медичного туризму.

Якщо ви вважаєте, що можете самостійно звернутися по медичну допомогу до обраної закордонної лікарні чи лікаря, слід ретельно зважити свої можливості та не переоцінити їх.  Адже є чимало ситуацій, які потребують експертної оцінки або присутності спеціаліста.

Наприклад, іноземні пацієнти можуть потрапити до лікарні лише через агента. Крім того, саме агенти беруть на себе всю турботу про комфорт пацієнта: вони здійснюють переклад (як усний, так і письмовий), записують хворого на процедури і до лікарів, складають разом з лікарями план лікування тощо.

Разом з тим, під час організації лікування закордоном на пацієнта чекає чимало підводних  каменів, яких треба остерігатися.

Наведені нижче рекомендації допоможуть уникнути невиправданих витрат і можливих випадків шахрайства.

 

1. Сайти, що видають себе за найкращі світові клініки або лікарні

Якщо Ви ведете перемовини про лікування з людьми, які представляються працівниками та або агентами найкращих клінік, ви маєте чимало шансів натрапити на шахраїв. Найкращі клініки працюють з пацієнтами виключно через сертифікованих медичних представників. Тому радимо звернутися за консультацією до наших фахівців, які перевірять наявність сертифікату представника клініки та достовірність інформації, що розміщена на Інтернет-ресурсі.

 

2. Фальсифікація бланків і введення клієнта в оману  

Якщо при зверненні до оператора послуг медичного туризму вам пропонують підписати прямий договір з клінікою на отримання медичних послуг на папері, роздрукованому на принтері, - майте на увазі: вас, швидше за все, обманюють. Справжні бланки клінік відзначені оригінальними печатками і підписані людиною, яка може нести відповідальність за свої дії.

Крім того, ми радимо вам уважно читати договори та інші папери, які пропонуються до підписання. Перед підписанням будь-яких паперів варто проконсультуватися з юристами, які спеціалізуються в галузі медичного права. Не забудьте взяти на консультацію до правника примірник договору та іншої запропонованої до підписання документації.

 

3. Передплата

Як правило, більшість відомих у світі клінік не практикують отримання передплати до   прибуття пацієнта (це не стосується випадків фінансування лікування з державного бюджету, навіть часткового), оскільки пацієнт має здати аналізи та пройти перевірку точності встановленого  йому перед цим діагнозу.

Ми радимо не ризикувати вашими грошима і звернутися до фахівців, які уточнять порядок здійснення розрахунків пацієнта з обраною клінікою.

 

4. «Казкові» ціни і гарантії дива

Обіцянка неодмінно вилікувати будь-яку хворобу за нереально низьку ціну має негайно викликати підозру. Насамперед через те, що навіть найсучасніша медицина не всесильна, а у будь-якої послуги є мінімальна вартість. Не піддавайтеся на дешеві трюки, мета яких - зіграти на ваших сподіваннях і розпачі.

 

5. Нагромадження процедур і послуг

Наявність явно непотрібних процедур і послуг, які вам пропонує придбати оператор медичного туризму, повинна вас насторожити. Якщо вам не надали детальних пояснень, для чого потрібна та чи інша пропонована послуга, будьте пильні - це ймовірна спроба завищити вартість лікування.

 

6. Обіцяний лікар

Жодний посередник не може гарантувати вам, що ви потрапите на прийом чи лікування до обіцяного вам лікаря, особливо, якщо ви лікуєтеся в державній лікарні закордоном. Такі лікарні в першу чергу обслуговують місцеве населення. Як правило, потрапити на прийом до визначеного лікаря можна лише в приватних клініках.  Будь-які інші обіцянки вводять вас в оману.

 

7. Ціни, завищені посередником

Посередники можуть брати невиправдано високу  комісійну оплату за свої послуги. Крім того, вони можуть збільшувати вартість консультації того чи іншого лікаря. В переважній більшості європейських клінік вартість медичних послуг приблизно однакова.

 

8. Безкарність шахраїв

В залежності від того, які рішення були ухвалені під час підписання документів (див.п.2), шахрай може залишитися безкарним. Деякі країни дуже дбають про добробут своїх пацієнтів. Наприклад, згідно з ізраїльським законодавством права закордонних пацієнтів повинні дотримуватися точно так само, як права місцевих громадян. При будь-якій ізраїльській лікарні є фахові комісії, які відповідальні за дотримання цих прав. Разом з тим, такий позитивний досвід не є нормою для інших країн. Права іноземця не завжди можуть бути захищені.

Тому, звертаючись до посередника, необхідно впевнитися, що задекларовані посередником зв’язки належним чином задокументовані.

Якщо вартість лікування велика, а ухвалене вами рішення може позначитися на самому цінному, що є у людини - здоров’ї, доцільно для комплексної оцінки ризиків звернутися до фахівців, які мають відповідний досвід.

 

Наші фахівці здійснять комплексну оцінку усіх ризиків і нададуть Вам фахові консультації та поради.

Замовлення консультації - https://docs.google.com/forms/d/1rwm6uov7z7-CVa7t1666UXl_h7nwaYD2-3SpGFPn800/viewform або за телефоном (044) 587 99 61

 

Наші контакти:

http://www.medrada.org/medyko-pravova-ekspertna-merezha

тел. (044) 587 99 61

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми у Фейсбуці: https://www.facebook.com/MedExpertNet

вгору